Loading...


Set Ekibi Hizmetleri

SET EKİBİ KİMLERDEN OLUŞUR? sorularının cevaplarını bu makale sayesinde bilgi edinebilirsiniz.

  • Set Ekibi Hizmetleri

Set, film sektörünün baş etkenlerinden biridir. Herhangi bir #film çekmeye başlamadan önce set ekibi oluşturulması gerekmektedir.  Öncelikle #yönetmen veya #senarist filmin senaryosunu oluşturur. Bu senaryo dahilinde set ekibi oluşturulmaya başlanır. Bir filmin en başlıca elemanları yönetmen, senarist ve yapımcıdır.

Bu elemanlardan sonra set ekibine öncelikle görüntü yönetmeni eklemek hem işi kolaylaştırmaktadır hem de diğer elemanların kolay bir şekilde seçilmesini sağlamaktadır. Görüntü yönetmeni filmde kullanılacak ekipmanları önceden belirler ve bu ekipmanları kullanacak kişilere karar verecektir. Anlaşılacağı üzere bir filmin yapı taşlarından biri de görüntü yönetmenidir.

Bu sebeple set ekibi için görüntü yönetmenini iyi seçmek gerekir. Bunun yanı sıra filmin içeriğine uygun olacak bir #ışık ekibi seçilmelidir. Özellikle filmin konusu hakkında profesyonelleşmiş ışık ekibinin seçilmesi projenin başarılı olmasını büyük oranda etkileyecektir.

Set ekibinin bir diğer yapıtaşlarından biri de yönetmen yardımcısıdır. Yönetmenin bir işle uğraştığı zamanlarda diğer işlerle yönetmen yardımcıları ilgilenmektedir. Yardımcı yönetmeninin yanı sıra ses ekibi de büyük öneme sahiptir. Projenin işleyişi sırasında #ses, ses efektleri ve seçilecek müzikler oldukça önemlidir. Set ekibinde olması gereken kişi de makyaj ve giyimle ilgilenen kişi veya kişilerdir. Bu kişilerden oluşan bir proje oldukça başarılı işlere imza atacaktır.

Set ekibi yukarıda belirtilen kişilerle oluşturulmalıdır. Projenin türüne göre bu kişilere başka ekipler katılabilir veya bulunan ekiplerden birkaçı çıkarılabilir.

Kurumsal Tanıtım Filminde Dijitalde Öncüyüz.

Medya ve Teknoloji alanlarında Türk halkına maal olmuş Eserlerin ortaya çıkmasında ve birçok Reklam, Tanıtım, Tv Programı, Klip çalışmalarında İLKleri kullanarak Sektör adına Dijitalde Öncü konumundayız.
Müzik Eserlerinde beste olarak ölümsüzleşen ve ödül aldığımız bir kaç eser.
Kayahan - Siyah Beyaz
Mahsun - Nemrudun Kızı
Ahmet ŞafaK - Sarıkamış

Sonuç odaklı, başarıya giden hizmet anlayışımız. Edindiğimiz temel ilkelerin ürünüdür.
Tecrübeli Kadromuzla daha kaliteli bir hizmet anlayışına borçlu olduğumuzu biliyor ve aldığımız Ödüller ile bunun haklı gururunu yaşıyoruz.

Yılların verdiği tecrübe...

Bize Ulaşın

Bizi Arayın
+90 (212) 217 9988
+90 (543) 217 9988
Adres
Merkez Hasat Mah No:52, Şişli - İstanbul