Loading...


Seslendirme - Dublaj Hizmeti

SESLENDİRME NEDİR? NASIL YAPILIR? sorularının cevaplarını bu makale sayesinde bilgi edinebilirsiniz.

  • Seslendirme - Dublaj Hizmeti

Seslendirme, dili Türkçe olmayan filmlerde yer alan konuşmaların Türkçe diline çevrilme ve filmlere #montaj işlemidir. Son zamanlarda tanıtım filmlerinde projenin, reklamın veya videonun anlatım sunumunda kullanılmaktadır. Bu işlem profesyonel ortamlarda gerçekleştirilmektedir. #Film severler tarafından #seslendirme işi pek göze batmasa da oldukça önemli bir husustur.

Filmlerde yer alan oyuncuların rol yaptığı karakterlerin vurgu ve diksiyon özellikleri ele alındığı zaman, kişiliğe özgü betimleme yapılması gerektiği görülmektedir. Bu sebeplerden dolayı seslendirme dikkat edilmesi gereken bir yöntemdir. Karakterlere uygun şekilde seçilmeyen sesler seslendirmenin kötü olmasına ve filmlerin aslından uzaklaşmasına sebep olabilir. 

Seslendirmenin yanı sıra çevirmenlikte bu hususta oldukça önemlidir. Yanlış çevrilen kelimeler hatalara sebep olabilmektedir. Seslendirme aşamaları şu şekildedir. Öncelikle filmde geçen konuşmaların Türkçe çevirisi yapılır. Bu çevrimlerden sonra filmde yer alan karakterlere uygun seslendirme yapacak kişiler doğru şekilde seçilmelidir. Doğru kişiler bulunduktan sonra özel ve profesyonel stüdyolar da özel cihazlarla seslendirmeler gerçekleştirilmektedir. Seslendirmeler yabancı filmlerin Türkçe dublajının yanı sıra çizgi filmlerde de kullanılmaktadır. Çizgi filmlerinde kullanılan karakterlere uygun seslendirmeler seçilirse çizgi filmin kalitesi ve izlenilirliği artacaktır.

Bunların yanı sıra günümüz de gerçekleştirilen #reklam filmleri ve #tanıtım filmleri gibi projelerde de seslendirmeler kullanılmaktadır. Bu tür filmler de yazılar kullanıldığı zaman hedeflenen kitleye aktarılmak istenen içerik iyi bir şekilde aktarılmamaktadır. Çünkü insanlar yazı okumak yerine dinlemeyi tercih etmektedir. Bu sebepten dolayı bu tür filmler de seslendirme kullanılmaktadır.

Kurumsal Tanıtım Filminde Dijitalde Öncüyüz.

Medya ve Teknoloji alanlarında Türk halkına maal olmuş Eserlerin ortaya çıkmasında ve birçok Reklam, Tanıtım, Tv Programı, Klip çalışmalarında İLKleri kullanarak Sektör adına Dijitalde Öncü konumundayız.
Müzik Eserlerinde beste olarak ölümsüzleşen ve ödül aldığımız bir kaç eser.
Kayahan - Siyah Beyaz
Mahsun - Nemrudun Kızı
Ahmet ŞafaK - Sarıkamış

Sonuç odaklı, başarıya giden hizmet anlayışımız. Edindiğimiz temel ilkelerin ürünüdür.
Tecrübeli Kadromuzla daha kaliteli bir hizmet anlayışına borçlu olduğumuzu biliyor ve aldığımız Ödüller ile bunun haklı gururunu yaşıyoruz.

Yılların verdiği tecrübe...

Bize Ulaşın

Bizi Arayın
+90 (212) 217 9988
+90 (543) 217 9988
Adres
Merkez Hasat Mah No:52, Şişli - İstanbul