Loading...


Reklam Filmi Nedir? Nasıl Olmalıdır?

Reklam Filmi Nedir? Nasıl Olmalıdır? sorularının cevaplarını bu makale sayesinde bilgi edinebilirsiniz.

  • Reklam Filmi Nedir? Nasıl Olmalıdır?

Reklam filmi, firmaların kendilerinin veya ürünlerinin gazete, dergi, afiş, TV, internet gibi araçları kullanarak yaptıkları kısa filmlere denir. Reklam filmlerinde ki amaç ürünlerin çok sayıda satılması olduğu için filmlerin doğruyu yansıtması gerektiği gibi müşteriyi yanıltmaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra reklam #filmleri dikkat çekici olmalıdır. Filmlerin süresi ne kısa nede uzun olmalıdır. Ayrıca reklam filmlerinin dikkat çekici olması #izleyici sayısını artıracaktır.

Reklam filmlerinde ürün ile ilgili resim ve görüntülere yer verilmelidir. Bu görüntüler ürün hakkında seslendirmelerle desteklenmelidir. Reklam filmlerinin kaliteli olması için işi bilen kişilere yaptırılması gerekir. Bunlarda genellikle reklam işleriyle uğraşan #reklam ajanslarıdır. Reklam ajansları ürüne uygun bir #senaryo hazırlayarak o senaryo doğrultusunda reklam filmi oluşturulur.

Reklam filmlerini oluştururken oyunculardan, ressamlardan, film şirketlerinde ve matbaacılardan yararlanılmaktadır. Bu gibi unsurlardan faydalanılarak en iyi reklam filmi oluşturularak tüketiciye sunulmaktadır. Bu filmler genellikte #televizyon ekranlarında yayınlanmaktadır. Ancak günümüzde sosyal paylaşım sitelerinin kullanımı arttıkça bu filmlerin bu paylaşım sitelerinde paylaşılması ürünün reklamının daha geniş kitlelere yayılmasına neden olur. Bunun yanı sıra bu filmler değişik platformlarda da tüketiciye ulaştırılabilir.

Ancak uzun ve ilgi çekici olmayan reklam filmleri tüketici tarafından pek izlenmemektedir. Bu sebepten dolayı bu hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca bu filmlerde yazıların yerine seslendirmelerin kullanılması gerekir. Ama seslendirmelerde de kısa ve çekici cümleler kullanılmalıdır.

Bize Ulaşın

Bizi Arayın
+90 (212) 217 9988
+90 (543) 217 9988
Adres
Merkez Hasat Mah No:52, Şişli - İstanbul