Loading...


Prodüksiyon nedir?

Prodüksiyon nedir? Prodüksiyon hizmetleri neleri kapsar? sorularının cevaplarını bu makale sayesinde bilgi edinebilirsiniz.

Prodüksiyon nedir ve neyi kapsar sorusu herkesin aklına gelen bir sorudur.

Prodüksiyon, günümüz de #film, reklam filmi, tanıtım filmi gibi sektörlerde gerekli olan ekipman ve bireylerin tümüdür. En basit şekilde herhangi bir radyo sesinden, imalatla ilgili herhangi bir tanıtım filmine, bir #TVprogramı ve sinema filmlerine kadar büyük bir yelpazeye sahip yapımlara #prodüksiyon denir.

Prodüksiyon hizmetleri, #reklam film çekimleri, sinema film çekimleri, TV programları, radyo programları, #tanıtım filmleri gibi unsurları kapsamaktadır. Bu unsurlara verilen hizmetlerin bütünü prodüksiyondur.

Prodüksiyon hizmeti #ajanslar tarafından sağlanmaktadır. Herhangi bir reklam filmi için gerekli tüm ekipman ve bireyler bu tür ajanslar tarafından karşılanmaktadır. Filmlerin yanı sıra prodüksiyon hizmetinin içerisinde seslendirme, dublaj, montaj, animasyon gibi unsurlar da yer almaktadır. Prodüksiyon hizmetine daha çok dizi ve film çekimlerinde rastlanmaktadır.

Ajanslar prodüksiyon hizmetlerini eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde sunmaktadırlar. Kameramanlardan ses sistemine, oyunculardan, ortama kadar tüm etkenler prodüksiyon hizmetine dahil olarak gerçekleştirilmektedir. Gerçekleştirilecek filme veya tanıtım filmine göre uygun kameralar seçilir, ortama uygun ışıklandırmalar sağlanır, ses sistemi ortama uygun şekilde seçilir ve çekim bu unsurlar sağlandıktan sonra başlar.

Sizler de sinema filmi, dizi, reklam filmi veya iş yerleriniz için tanıtım filmi çektirmek istiyorsanız prodüksiyon hizmetinden yararlanmanız sizin yararınıza olacaktır. Böylelikle kafanızda hayal ettiğiniz şekilde filmlerinizi oluşturmuş olup, aktarmak istediğiniz içeriği kitleye başarılı bir şekilde aktarmış olursunuz.

Bize Ulaşın

Bizi Arayın
+90 (212) 217 9988
+90 (543) 217 9988
Adres
Merkez Hasat Mah No:52, Şişli - İstanbul